Jdi na obsah Jdi na menu
 V neděli 26.11.2006 se udělalo nádherně a tak jsme vyrazili na výlet, který jsme nazvali "Po stopách Napoleona". Příští týden se má uskutečnit rekonstrukce Bitvy tří císařů, tak jsme jeli prozkoumat terén. Jako první jsme navštívili Žuráň, kde je deska s celým plánem bitvy. Já tam mohl podle své libosti běhat navolno a náležitě jsem toho využil. Obhlédl jsem pro jistotu plán, abych se neztratil a pak nasadil stopu. Kromě zajíců jsem žádného vojáka nevyčenichal.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pak jsme nasedli všichni do auta a vyrazili na zámek Slavkov u Brna. V parku už jsem teda musel chodit na vodítku. Bylo tam plno roztodivných kamenných lidí. Holky se u každé fotily a já zase na každou štěkal. Mě se moc nelíbily, byly trochu divný. Ale pak jsem se přece jen osmělil a k jedné si přičichl, ale jen aby se neřeklo....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na druhé straně zámku jsme zapózovali před dělem. Já si k němu lehl, jako, že ho budu hlídat. Holky by po něm nejraději lozily.

Obrazek

Pak už jsme vyrazili na další stanoviště. Tentokrát to byla Mohyla Míru. I tady mě páníčci nechtěli pustit, bylo tam docela dost lidí. Obhlídka dalšího děla. Opět zde bylo velké pole - to by se běhalo. Pak jsme obešli kolem dokola mohylu a přes mříže nakoukli dovnitř. Ale to už holky začaly vybíhat na mohylu a já samozřejmě s nima. Bohužel fotky z mého horolezeckého umění nejsou, neboť než foťák stačil zareagovat, byl jsem v trapu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cestou domů, už notně unaveni, panička zahlídla koně. Byli jsme ve Dvorské, kde se konají dostihy. Páneček zastavil a panička je začala fotit. Mě nechala v autě, tak jsem na ně aspoň štěkal přes okno.

Obrazek


Obrazek

Byl jsem pěkně naštvanej. Doma jsem opět zalehl a dospával to, co jsem zameškal na výletě. Je teda fakt, že příští týden bych zde nechtěl být. Přece jen na můj vkus tu bude dost rušno. Možná, že to byl náš poslední výlet v tomto roce. V zimě se toho moc nejspíš nenachodí.


zpět