Jdi na obsah Jdi na menu
 V neděli 27.8.2006 jsme vyrazili na společný výlet do ZOO Brno kam již smějí chodit i pejsci. Z domu jsme vyšli okolo desáté hodiny. Já se choval jak splašenec, protože jak jsem v neznámém prostředí, tak musím všechno prozkoumat. Tolik nových pachů, o tom se mi může jenom zdát.

Obrazek

U vstupu jsem dostal pytlík, kdyby náhodou a je fakt, že jsem ho musel použít. U každého občerstvení byl nachystaný kyblík s vodou, abychom netrpěli žízní. Každý jsem musel vyzkoušet, co kdyby tam náhodou byla někde lepší voda.

Obrazek

Já byl opravdu jak v Jíříkově vidění. Všude okolo byli cítit další pejsci, kterých tam chodí opravdu hodně a taky pávi, ale toho jsme bohužel nepotkali. Pak jsme už zdáli slyšeli cachtání, to se koupal lední medvěd. A to byla opravdu zábava. Házel šipky dozadu. Panička ho natočila i na video, ale to sem bohužel nejde vložit. Škoda, byla sranda ho pozorovat.

Obrazek

Pak jsme narazili na zvláštní druh ovce. Té jsem se teda lekl a nechtěl se jít na ni podívat zblízka. Schoval jsem se pánečkovi pod nohy a odtud na něj poblafával. Štěkat jsem nesměl.

Obrazek


Obrazek

Po chvíli jsme narazili na velbloudy, tak těch jsem se nebál. Byli klidní, jen jeden pofrkával.

Obrazek

Pak holky zamířily do pavilonu exotických ptáků, tam jsem nesměl, tak jsem to s pánečkama obešel venkem, kde byly maličký opičky. To jsem byl jak u vytržení, strašně se mě líbili. Ale to ještě nebylo tak skvělý, jako to, co teprve přišlo. Úplně nahoře za sklem se pohyboval houf malých tvorů, kterým říkají Surikata. Tak tam bych vydržel nejspíš hodně dlouho. Holky se šly podívat do tropického království, kam jsem opět nesměl a já se díval celou dobu na ta malá roztomilá zvířátka. Hned bych tam za něma vlezl a pohrál si s nima.

Obrazek


Obrazek

Po cestě dál jsem zvědavě nakukoval do jednoho malého rybníčku. To by se v něm plavalo, ale nesmí se to. Tak jsem šel teda dál.

Obrazek

Tam jsem narazili na velmi zajímavé zvíře. Na ceduli stálo Bizon. Tak tohle, že lovili indiáni? Pusťte mě na ně a uvidíte. To bych svedl taky.

Obrazek

O kus dál byla nově zrekonstruovaná dětská ZOO, kam jsem bohužel nesměl. Ale holky si to tam pěkně užívaly. Prý tam byli volně králíčci a morčata, to by se lovilo. A taky malý kozičky, tak ty já teda nemusím. A moc prolízaček a houpačky. Holky odtud nechtěly odejít, já na ně čekal s pánečkem u občertvení, kde jsem opět vyzkoušel další kyblík s vodou. Musím říct, že byla všude úplně stejná.

Obrazek


Obrazek

Když se holky dost vyřádily, tak se šly posilnit do občertvení, já dostal jablko, který mám rád a kousek broskve. Pak jsme zamířili k další zajímavé ubikaci. Byli tam malí klokánci, ti se mi taky líbili. Pak jsme došli k výběhu s žirafama, zebrama a pštrosama. Snažil jsem se protáhnout plotem, ale víc jak hlavu, jsem tam nedostal

Obrazek

Ale to už se náš výlet pomalu blížil ke konci, když jsem uviděl další zajímavý zvířata - opice. U nich jsme taky chvíli pobyli, protože dělali blbinky. Já se na ně snažil štěkat, což se moc nelíbilo paničce.

Obrazek

Tento výlet se mi hodně líbil. Sice je fakt, že za ty čtyři hodiny se jeden utahá a já byl nakonec rád, že konečně jedeme domů, kde jsem sebou švihl na zem a konečně se mohl vyspat. Doufám, že mě tam zase příště vemou, protože do ZOO prý chodí každý rok. Už teď se na to těším.


zpět